آخرین اخبار

اخبار پربازدید

ادامه مطلب...

گزارش تکمیلی از جستجو و نجات کوهنوردان مفقود شده:
روز جمعه مورخه 8/10/95 تعداد 6 نفر از کوهنوردان تبریزی قصد صعود قله گوی زنگی را داشتند که متاسفانه به دلیل بی اعتنایی به قانون 14 و نیز باتوجه به اینکه هواشناسی برای بعد ازظهر هوای نامساعد و طوفانی پیش بینی کرده بود اما این عزیزان به این موارد بی اعتنا بوده و پس از صرف نهار در پناهگاه قصد فرود داشتند که با هوای کولاک و بوران شدید روبرو می شوند.

پس از چند ساعت تلاش باز برای پیدا کردن پناهگاه تلاش می کنند که متاسفانه موفق نمی شوند و بعلت ترس از بهمن به طرف یال چپ می روند و ساعت پنج بعد از ظهر طی تماسی مفقود شدن خود را اعلام کردند همنوردان مرندی که در منطقه بودند برای کمک به آنها اقدام می کنند که متاسفانه به دلیل شرایط نامساعد هوا و نیز تاریکی لز طرف دیگر و نیز کوهنوردان مفقود شده در طرف دیگر قله زنگی بودند.

تلاش دوستان به جایی نرسید که حدود ساعت هشت و نیم دو تیم پنج و چهار نفره از کار گروه جستجو و نجات استان با دودستگاه خودرو شخصی به محل اعزام شده و پس از تبادل نظر با دوستان مرندی و تماس تلفنی با کوهنوردان مفقود شده از مسیر دره ملا یوسف اقدام به جستجو در آن شرایط طوفانی نمودیم که پس از حدود سه ساعت تلاش بیهوده به پایگاه امداد هلال احمر واقع در جنب پاسگاه پلیس راه مرند برگشته و ضمن تجدید قوا و بحث و تبادل نظر با دوستان مرندی که آقای ابراهیمی سرپرستی تیم مرند را به عهده داشتند کلیه تیم استان به همراه دو نفر از دوستان مرندی به طرف روستای گلجار حرکت کرده و وارده دره بزرگی شدیم که به دو تیم تقسیم شده و هر کدام بخش هایی از دره را جستجو کرد تا اینکه نزدیکی های صبح کوهنوردان مفقود شده را پیدا کرده و به طرف جاده هدایت نمودیم و از آنجا با خودرو خودمان به تبریز منتقل کردیم البته حال همه آنها خوب بود که یک نفرشان تا حدودی به علت خستگی در راه رفتن مشکل داشت که آنهم با کمک دوستان حل شد بعلت بدی آب و هوا که برف همراه کولاک ادامه داشت ساعت 10 صبح امروز به تبریز رسیدیم.

سرپرست کارگروه پزشکی جستجو و نجات صمد رگجان
گزارش : احد آخجسته دبیر کارگروه

انجمن پزشکی کوهستان ایران

نظرات (0) کلیک ها: 1051
ادامه مطلب...

نجات کوهنورد ۵۰ ساله از مرگ حتمی:

با حضور امداد هوایی و امدادگران کوهستان هلال احمر استان تهران صورت گرفت:
نجات کوهنورد ۵۰ ساله از مرگ حتمی، پس از سرمازدگی و حمله قلبی وی در ایستگاه هفت ارتفاعات

انجمن پزشکی کوهستان ایران

نظرات (1) کلیک ها: 1319

نظرات اخیر

نمایش سایر نظرات
ادامه مطلب...

نجات ۴ کوهنورد گرفتار شده در ارتفاعات پرآو:

هم اکنون نجات ۴ کوهنورد گرفتار شده در ارتفاعات پرآو توسط تیم امداد هوایی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه
عکس : نیما گلیاری

انجمن پزشکی کوهستان ایران

نظرات (2) کلیک ها: 941

نظرات اخیر

نمایش سایر نظرات
ادامه مطلب...

جسد کوهنورد سقوط کرده در ارتفاعات کوه خائیز پیدا شد:

پس از ساعت ها تلاش امدادگران، جسد کوهنورد سقوط کرده در ارتفاعات کوه خائیز پیدا شد.

عصر روز جمعه در پی اعلام مفقودی یک کوهنورد، تیم های امدادی از جمعیت هلال احمر و تیم کوهنوردی شهر بهبهان از ساعت 18 غروب جمعه راهی کوه خائیز حد فاصل دو شهرستان بهبهان و کهگیلویه شدند تا از سرنوشت کوهنوردی که به منزل بازنگشته بود، اطلاعی پیدا کنند. پس از حدود 3 ساعت و نیم تلاش و جستجوی تیم های امداد و کوهنوردی به جسد این فرد در ارتفاعات این کوه دست پیدا کردند.

یکی از امدادگران در تشریح دقیق محل حادثه گفت: این کوهنورد در کوه های روستای علمدار بهبهان مفقود شده بود که شامگاه جمعه شب پس از ساعت ها تلاش جسد وی پیدا و به فوریت های پزشکی شهر بهبهان تحویل داده شد. این فرد از ارتفاعی سقوط کرده بود که در نتیجه این حادثه متاسفانه جان خود را از دست داد.

گفتنی است کوه خائیز درشمال این شهر از توابع شهرستان کهگیلویه واقع شده که بلندترین نقطه آن 1885متر بر فراز تنگ شیخ و کوه حاتم قرار دارد.
صبح زاگرس

انجمن پزشکی کوهستان ایران

نظرات (1) کلیک ها: 1046

نظرات اخیر

نمایش سایر نظرات
ادامه مطلب...

گزارش اولیه از عملیات امداد نجات 4 کوهنورد در گردنه خان بانه:

بعدازظهر جمعە حدودا ساعت 3 صدای زنگ موبایل خبر از بروز حادثه ای داد.
حادثه: چند کوهنورد در گردنەخان پشت روستای قول قولە گرفتار بهمن شده بودند.
در پی صحت و سقم خبر مشخص شد یکی از کوهنوردان نجات یافتە از بهمن با دوست خود در بانە تماس گرفتە و بە بچەهای کوهنورد اطلاع دادە شدە.
با تماسهای مکرر و هماهنگی با دوستانی کە در دسترس بودند من (عطا فتح الهی) و آقایان صلاح خطیبی، خلیل عزیززادە، سالار خندانی و حسام فتاحی بە همراە چند نفر از اقوام حادثە ‌دیده‌گان عازم محل حادثە شدیم و با هماهنگی با دوستان هلال احمر و 115 کە منتظر بودند ما هم بە آنها ملحق شویم و با توجە بە بارش برف زیاد و صعب‌العبور و مسدود بودن جادە و دوری از محل حادثە با هماهنگی با ادارە راە و در اختیار قرار دادن بولدوزر از جادە گردنە خان بە سمت جادە خاکی کە بە سمت ارتفاعات بالا ختم میشد بە راە افتادیم.

برف سنگین و خرابی جادە و عدم وجود پل، بولدوزر و تمامی ماشین آلات را از پیشروی انداخت.
بە ناچار ما چند نفر با وجود برف و کولاک شدید و عدم دید کافی خود را بە محل حادثە رساندیم کە با یکی از کوهنوردان حادثە دیدە در نزدیکی محل مواجە شدیم. همچنین کوهنورد چهارم کە وحشت زدە کمی آن ‌طرف‌تر از محل بهمن و از شدت سرما می‌لرزید.
انبوهی از برف در شیبی حداقل 40درجە کوه مردان همنوردم را بە کام خود فرو بردە بود.

با راهنمائی همنورد نجات یافتە از حادثە و مسیری کە کوهنوردان در بهمن گرفتار شدە بودن شروع بە کنار زدن برف‌ها نمودیم کە کم کم دوستان هلال احمر و همچنین همنوردان دیگرمان از سقز، بوکان و بانە و همچنین اهالی روستای پیرومەران بە ما ملحق شدند و با پاکسازی منطقە از برف «هەژیر» با چشمانی نیمە باز و صورتی گندم گون از زیر حداقل 4 متر برف بیرون کشیدە شد و عملیات احیا و امداد بلافاصلە شروع شد. 2 متر آن‌طرف‌تر جسد «محی الدین» بیرون کشیدە شدە مردی میانسال با موهای جو گندمی. آنها جان را تسلیم خالق کوهستانی کە بە آن عشق می‌ورزیدند کردند.

اجسادشان را داخل کیسە خواب نمودیم با همکاری کوهنوردان حاضر و با طناب بسکت حمل ساختیم و با سختی برف زیاد مسیر را طی کردە و اجساد را داخل آمبولانس گذاشتیم تا بە بیمارستان بانە منتقل شوند.
داغی کە بر دل ماند وچهرەای کە هرگز از ذهنم پاک نخواهد شد «هەژیر».

انجمن پزشکی کوهستان ایران

نظرات (1) کلیک ها: 1280

نظرات اخیر

نمایش سایر نظرات
ادامه مطلب...

گزارش حادثه بهمنی دیگر در منطقه بانه:

بنابر گزارش های رسیده متاسفانه عصر روز شنبه ۹ بهمن ماه ۹۵ طی اعلام نیروهای امداد و نجات در بیوران علیا بانه و منطقه قره دان گویا بهمن دیگری از دو طرف دره دیزش نموده که تعدادی از هموطنان عزیز که برای امرار معاش در روزهای سخت زمستان راهی نوار مرزی و کولبری بوده اند در زیر بهمن مدفون شده اند.
در این حادثه مردم شریف و نوع دوست منطقه و هلال احمر شهرستان بانه در محل حاضر شده و در حال جستجو می باشند.
همچنین در این میان تعدادی دیگر جهت کمک و یاری به حادثه دیدگان به منطقه عزیمت نموده اند.

گزارش های تکمیلی متعاقبا به اطلاع خواهد رسید.

انجمن پزشکی کوهستان ایران

نظرات (0) کلیک ها: 1121
ادامه مطلب...

گم کردن مسیر برای کوهنوردان مشهدی:

یک تیم ۷ نفره از کوهنوردان باشگاه احد مشهد که جهت صعود قله بینالود در تاریخ ۷و ۸ بهمن به منطقه عزیمت کرده بودند، پس از صعود قله در راه بازگشت به علت باد شدید و کولاک و مه گرفتگی، ۳ نفر از اعضای تیم از تیم جدا شدند و تا جمعه شب اطلاعی از ایشان در دسترس نبود.

بدنبال این حادثه با تلاش مستمر مسئولین ۱ تیم از کوهنوردان زبده به سرپرستی آقای جلایر و ۲ تیم از امدادگران هلال احمر به سرپرستی جناب امانی به منطقه اعزام شدند.

خوشبختانه در اوایل وقت شنبه ۴ نفر از اعضای تیم در راه بازگشت به امدادگران رسیدند اما از وضعیت ۳ نفر دیگر اطلاعی در دست نبود، که ظهر روز شنبه ۹ بهمن ماه ۹۵ موفق به تماس تلفنی با ایشان گردید و کوهنوردان مفقودی اعلام کردند حالشان خوب است و در چادر زیر پناهگاه مدرس مستقر هستند.

در حال حاضر یک تیم به سرپرستی آقای مرتضی غلامپور در جانپناه مدرس مستقر شده اند تا امید به خدا فردا اول وقت عملیات امداد رسانی را به سرانجام برسانند.
ضمنا با پیگیریهای جناب امانی فردا بالگرد هم به تیم امداد اضافه خواهد شد.
با توجه به گزارش مختصر ماوقع از کوهنوردان و دوستان خواهشمندیم با صبر و دعای خود تیم های امداد را همراهی کنند.
روابط عمومی باشگاه کوهنوردی احد

انجمن پزشکی کوهستان ایران

نظرات (1) کلیک ها: 1273

نظرات اخیر

نمایش سایر نظرات
ادامه مطلب...

نجات 6 کوهنورد گرفتار در ارتفاعات میشو مرند:

حبیب ذوالفقاری اظهار کرد: روز جمعه یک گروه 6 نفری از کوهنوردان با وجود مخالفت های هیات کوهنوردی شهرستان مرند، اقدام به صعود به کوه میشو کردند که به دلیل مه شدید و کولاک در مسیر گم شدند.

وی افزود: گروه امداد و نجات هلال احمر پس از اطلاع از موضوع بلافاصله به این منطقه اعزام و طی عملیات طاقت فرسا، نقشه راه را از طریق تلگرام به کوهنوردان گرفتار ارسال کردند تا به این طریق مسیر را شناسایی کنند.

ذوالفقاری ادامه داد: در ادامه تلاش ها گروه امداد و نجات هلال احمر ساعت 7 صبح امروز (شنبه) موفق به یافتن هر 6 کوهنورد شد که همه آن ها در سلامت کامل بوده و به تبریز منتقل شدند.
منبع: آذری انلاین

انجمن پزشکی کوهستان ایران

نظرات (1) کلیک ها: 914

نظرات اخیر

نمایش سایر نظرات
ادامه مطلب...

نجات كوهنوردان گم شده در گوي زنگي:

گروه امداد و نجات کوهستان تبریز بعد از ۱۲ ساعت جستجو در هوای کولاکی و زیر بارش برف شدید شبانه ۶ نفر از همنوردان عزیز را که در مسیر برگشت از قله گوی زنگی گم شده بودند ساعت ۷ صبح یافتن که همگی در سلامت کامل میباشند.
نفرات تيم امداد نجات هيات كوهنوردي و صعودهاي ورزشي استان :
صمد رگجان ، احد آقا خجسته ، ابوالفضل گوزلی ، یوسف انوری ، مهدی جمالی ، حاج ابراهیم زنجانی ، سید هادی دستمالچی ، محمد همراهی، محمد زمانی

نفرات گروه امداد نجات هلال احمر مرند: آقایان علی اصغر ابراهیمی ، غلام رضا حسین چند ، رضا طالبیان ، خانم عبادی و اکبر اسمایلی

انجمن پزشکی کوهستان ایران

نظرات (1) کلیک ها: 1306

نظرات اخیر

نمایش سایر نظرات
ادامه مطلب...

نجات کوهنورد اصفهانی در ارتفاعات کرکس نطنز:

رئیس جمعیت هلال‌احمر نطنز گفت: با تلاش تیم امداد و نجات کوهستان، کوهنورد گم‌شده اصفهانی در ارتفاعات کرکس لحظاتی پیش پیدا و از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.

اصغر سلطانی اظهار کرد: صبح امروز یک زوج کوهنورد اصفهانی به‌ قصد فتح قله کرکس نطنز از منطقه کشه کوه‌پیمایی خود را آغاز می‌کنند. به علت برودت هوا همسر کوهنورد اصفهانی در جان‌پناه اول در میانه راه مانده و مرد کوهنورد به‌ طرف قله مسیر را ادامه می‌دهد.

حدود ساعت 4 بعد از ظهر متصدی جان‌پناه متوجه می‌شود که همه کوهنوردان بازگشته ولی این کوهنورد بازنگشته و مطمئن می‌شود وی مسیر را گم‌ کرده باشد و ساعت 18 با تیم امداد و نجات هلال‌ احمر نطنز تماس حاصل می‌کند.

وی بیان کرد: ساعت 18:30 دقیقه تیم امداد و نجات کوهستان متشکل از 12 نفردر اوج بارش برف و بوران و هوای سرد به کوهستان رفته و مشغول گشتن در کوه برای پیدا کردن فرد گمشده شدند.

خوشبختانه لحظاتی پیش خبر پیدا شدن کوهنورد مفقودشده که مسیر را گم ‌کرده و به چاله باقره رفته و آنجا گیر کرده بود از طرف تیم امداد و نجات کوهستان واصل و این کوهنورد از مرگ حتمی نجات یافت.

انجمن پزشکی کوهستان ایران

نظرات (1) کلیک ها: 1037

نظرات اخیر

  • مهمان - Sheri

    http://zdrowsze-rzesy.pl/24,co-stosowac-na-porost-rzes.html
نمایش سایر نظرات

راه های ارتباطی دیگر با ما

IMAGE کانال تلگرامی انجمن پزشکی کوهستان ایران
چهارشنبه, 19 آبان 1395
کانال تلگرامی انجمن پزشکی کوهستان ایران آخرین اخبار و دستاورد های علمی پزشکی... Read More...
IMAGE وبلاگ موسسه علمی پزشکی کوهستان ایرانیان
چهارشنبه, 19 آبان 1395
وبلاگ موسسه علمی پزشکی کوهستان ایرانیان شما با مراجعه به این وبلاگ می توانید از... Read More...

حاضرین در سایت

ما 26 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار سایت

نمایش تعداد مطالب
310334

Visitors Counter

37795
TodayToday1
YesterdayYesterday76
This_WeekThis_Week317
This_MonthThis_Month1499
All_DaysAll_Days37795